THT hírek pályázatok energia jog pénzügyek lakáspiac Az én házam podcast Hírek A szakértő válaszol Konferenciák Szaklapok Szakkönyvek Szakmai díjak Előfizetés Érdekképviseletek Regisztráció Hírlevél ajánlása Letöltések Impresszum Kapcsolat
THT Facebook

Társasházi pályázatot írt ki a Kőbányai Önkormányzat2022. március 31. |
---|
![]() |
1. A támogatás célja
5. Jogosultsági feltételek Egy megvalósítási helyszínre vonatkozóan csak egy tevékenységre irányuló pályázat részesíthető támogatásban. Ez alól kivételt képeznek a több különálló épületből álló lakóközösségek, ahol épületenként eltérő tevékenység is támogatható. A pályázó vállalja az önkormányzati támogatás felhasználásával kapcsolatos valamennyi nyilvántartás, számla, bizonylat, illetve kimutatás ellenőrzésének biztosítását, és biztosítja a betekintést minden olyan okiratba, amely a megállapodás teljesítését érintheti.
b) a pályázó határidőn túl nyújtották be, c) az esetleges hiánypótlási felhívásnak a pályázó határidőre nem tesz eleget, vagy azt nem megfelelően teljesíti, d) a támogatás igényelt összegét nem határozta meg, e) nem a támogatásra jogosult vagy annak hivatalos képviselője nyújtotta be, vagy f) a lakóközösségnek közüzemidíj-tartozása, az Önkormányzat felé köztartozása van, vagy perben áll az Önkormányzattal.
2. homlokzatfelújítás, -festés (nem energetikai korszerűsítés); 3. baleset- vagy életveszélyes lépcső, korlát felújítása, cseréje; 4. az épület akadálymenetes megközelítésének kialakítása, rámpa felújítása, építése; 5. talajnedvesség és talajvíz elleni szigetelés; 6. víztelenítő rendszer kialakítása (zsomp, szivattyú, gépészeti szerelés, kizárólag talajnedvesség elleni szigetelési tevékenységgel együtt támogatható); 7. vízvezeték-rendszer rekonstrukciója; 8. csatornahálózat felújítása, cseréje; 10. villamos hálózat felújítása, vezetékek cseréje; 11. villámhárító rendszerek felújítása, cseréje; 13. tetőhéjalás felújítása; 14. lapostető javítása, felújítása (nem energetikai korszerűsítés); 15. kémény szerkezeti felújítása; 16. lift felújítása, cseréje, korszerűsítése; 17. támfalépítés; 18. kerítés javítása, újjáépítése; 19. bejárati kapu (ajtó) felújítása, cseréje; 20. tetőventillátor felújítása, cseréje.
2. Egyéb tevékenységek: olyan kapcsolódó munka, amelynek elvégzése elengedhetetlen a kivitelezés során, vagy a biztonságos működést, tűzvédelmet vagy az életveszély elhárítását szolgálja, valamint azon tevékenység, amelynek költségei önerőként elszámolhatóak. C) Nem elszámolható költségek 2. bérbeadással hasznosított társasházi tulajdonban lévő terület felújításának költségei; 3. visszaigényelhető ÁFA; 4. kamattartozás-kiegyenlítés; 5. a hitelkamat; 6. a hiteltúllépés költsége, egyéb pénzforgalmi költség; 7. devizaátváltási jutalék; 8. pénzügyi, finanszírozási tranzakción realizált árfolyamveszteség; 9. bírság, a kedvezményezett által fizetett kötbér és perköltség. Nem számolhatóak el azok a költségek, amelyek a támogatási cél megvalósításával nincsenek közvetlen kapcsolatban. Támogatás a támogatási kérelem benyújtását megelőzően megkezdett projekthez is igényelhető. Megkezdett projekt abban az esetben részesülhet támogatásban, ha megfelel a pályázati felhívásban leírtaknak, és a támogatási kérelem benyújtásakor nem minősül fizikailag befejezettnek. Nem nyújtható támogatás arra a felújítási tevékenységre, amelyre a védett építészeti értékek megőrzésének támogatására meghirdetett 2022. évi pályázat keretében is igényeltek támogatást. 7. A pályázat benyújtása és elbírálása A pályázatot magyar nyelven egy eredeti, hivatalos képviselő által cégszerűen aláírt és egy, az eredetivel mindenben megegyező másolati példányban zárt borítékban legkésőbb 2022. június 27-én 16.00 óráig kell benyújtani személyesen a Kőbányai Polgármesteri Hivatal Jegyzői Főosztályán (cím: 1102 Budapest, Szent László tér 29. I. emelet 131.), vagy postai úton az 1475 Budapest, Pf. 35 címre. A postai úton küldött pályázatoknak a határidőig be kell érkezniük. A borítékra rá kell vezetni a „Lakóközösségek lakóépületek fejlesztését célzó beruházásainak támogatása" szöveget.
1. pályázati adatlap (a felhívás mellékletét képezi); 2. a képviseleti jogosultság igazolása; 3. a pályázati feltételek elfogadásáról és a pályázat benyújtásáról szóló közgyűlési határozatról szóló jegyzőkönyv kivonata; 4. költségvetés részletes műszaki leírással (árajánlattal alátámasztva); 5. a költségvetés alapján, a beruházás megvalósításához szükséges, legalább 50%-os önrész rendelkezésre állásának igazolása (bankszámlakivonat, hitelszerződés, lakástakarék-pénztári megtakarítás); 6. nyilatkozat a megvalósuló projekt költségvetéséről és arról, hogy az Önkormányzat által nyújtott támogatási összeget a pályázó a pályázati célra használja fel (a felhívás mellékletét képezi); 7. nyilatkozat arról, hogy a pályázónak nincs közüzemi tartozása, az Önkormányzat felé köztartozása, valamint nem áll perben az Önkormányzattal (a felhívás mellékletét képezi); 8. nyilatkozat az Önkormányzat által kiírt pályázat feltételeinek elfogadásáról (a felhívás mellékletét képezi); 9. Az épület külső megjelenését érintő beruházások esetében (például homlokzat, kerítés, bejárati kapu, tető felújítása, cseréje, festése), a településképi megfelelőségére vonatkozó, a településkép védelméről szóló 15/2019. (VI. 27.) önkormányzati rendelet 60. §-a szerinti településkép-védelmi szakmai konzultáció lefolytatását igazoló emlékeztető másolata. A településkép-védelmi szakmai konzultáció lefolytatásáról szóló részletes tájékoztatás a kobanya.hu honlapon az Ügyintézés - Ügymenetek - Településkép-védelmi szakmai konzultáció oldalon található. A pályázat benyújtása díjmentes.
a) műszaki kérdésekben: a 06 1 4338 257-es telefonszámon vagy a JeneiTibor@kobanya.hu email címen, b) a településkép-védelmi szakmai konzultációval kapcsolatos kérdésekben: a Főépítészi Osztályon a 06 1 4338 368-as telefonszámon, vagy a HegedusViktoria@kobanya.hu e-mail címen, c) a pályázati dokumentációval kapcsolatos kérdésekben a 06 1 4338 143-as telefonszámon vagy a GallGizella@kobanya.hu e-mail címen. A beérkezett pályázatokat a Hivatal megvizsgálja. A formailag és tartalmilag megfelelő pályázatokat a Hivatal beérkezési sorrendben nyilvántartásba veszi. A benyújtási határidőig a pályázónak önkorrekcióra van lehetősége, a pályázatát módosíthatja, illetve kiegészítheti. A Hivatal szükség esetén egy alkalommal elektronikus úton hiánypótlási felhívást küld ki. Az adatlap nem hiánypótolható. A hiánypótlás keretében az eredeti cél nem változtatható és az igényelt támogatási összeg nem növekedhet. A hiánypótlási felhívásban megjelölt határidő meghosszabbítására nincs lehetőség, elmulasztása a pályázat érvénytelenségét eredményezi.
A Képviselő-testület a döntéséről a nyertes pályázót írásban értesíti, továbbá a döntését az Önkormányzat honlapján nyilvánosságra hozza. 8. Támogatói nyilatkozat és támogatási szerződés
Ha a pályázó a vállalt projektet nem tudja a pályázati felhívásnak, valamint a támogatási szerződésben foglaltaknak megfelelően megvalósítani és elszámolni, úgy az Önkormányzat által megítélt támogatás - a támogatási szerződés rendelkezései szerint - egy összegben visszafizetendő. Az alábbi dokumentumok letölthetők ITT Adatlap |