Barion Pixel

A nap, amikor minden a társasházakról szól: XV. Közös Képviselők Napja és Társasházi EXPO - október 17.

2024. szeptember 24.
kkn2021.jpgA XV. Közös Képviselők Napja és Társasházi EXPO idén is izgalmas és hasznos szakmai előadásokat kínál, jogi, műszaki, számviteli, pénzügyi és hulladékkezelési témákban is. A konferencia emellett egyedülálló lehetőséget is biztosít a kapcsolatépítésre mind egymással, mind a kiállító cégekkel. Hagyományainkat folytatva a rendezvényen átadjuk az idei THT Szakmai Díjakat is, összesen 8 kategóriában.

Időpont: 2024. október 17. (csütörtök)
Helyszín: Lurdy Ház
(Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14. I. emelet, Konferencia Központ)

PROGRAM

08.30-tól Helyszíni bejelentkezés - Kapcsolatépítés a Társasházi Expo kiállítóival

09.30 Megnyitó - Szilber Szilvia társasházi szakértő, moderátor

09.40 Hiteligénylés egyszerűen? - Útmutató társasházaknak és lakásszövetkezeteknek
Előadó: Petor Anita társasházi szakértő - OTP Bank Nyrt.

10.00 Generali innovatív és kényelmi megoldásai az ügyfélkiszolgálásban.
Előadó: Nagy Csaba lakossági vagyon és termékmenedzsment terület kiemelt termékmenedzser - Generali Biztosító Zrt.

10.20 Elco, biztos pont a bizonytalanságban, partner a fűtéskorszerűsítésben
Előadó: Dráviczki Péter kereskedelmi vezető - Ariston Hungária Kft.

10.40 A vinyl és ami alatta van - Vízhatlan vinyl burkolatok a jelenkori építőipari gyakorlatban
Előadó: Jámbor Zsolt mérnök szaktanácsadó - Fatra Izolfa Zrt.

11.00 Szünet - Konzultáció és kapcsolatépítés a Társasházi Expo kiállítóival

11.30 Nagy felújítások előkészítése, lebonyolítása, könyvelése
Előadó: Csizmadia Szabolcs igazságügyi könyvszakértő

11.50 Szivárgó víz-, szennyvíz csövek miatt nedvesedő falak, vagy biztonságos, korszerű strangok? - Az egészség a tét!
Előadó: Gyurasits Gergely termékmenedzser - strang.hu/Inpipe Kft.

12.10 Élet- és vagyonvédelem - Milyen tűzvédelmi szabályokat kell betartani az társasház felújítások során?
Előadó: Lestyán Mária építésztervező és tűzvédelmi szakmérnök, szakújságíró, elnök - TSZVSZ Magyar Tűzvédelmi Szövetség

12.30 Cím egyeztetés alatt
Előadó: Tófalvi György ügyvezető - Techem Kft.

12.50 Szünet - Konzultáció és kapcsolatépítés a Társasházi Expo kiállítóival

14.00 Konyhai zöld- és élelmiszer hulladék társasházi gyűjtése
Előadó: Borsfay-Horváth Judit anyagáram vezető - MOHU

14.20 Társasházkezelés és ingatlankezelés egyszerűen a felhőben
Előadó: Dén Mátyás András projektvezető - Info Sierra Kft.

14.40 Az elektronikus ingatlan adásvétel Magyarországon - Hogyan működik a gyakorlatban?
Előadó: Dr. Havas-Sághy Gábor ügyvéd, a THT jogi szakértője - Havas-Sághy és Társai Ügyvédi Iroda

15.00 Szünet - Konzultáció és kapcsolatépítés a Társasházi Expo kiállítóival

15.30 Biztosítók kerekasztala
Résztvevők: Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt., Allianz Hungária Zrt., Generali Biztosító Zrt., Netrisk Magyarország Kft. Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe

16.20 A Társasházi Háztartás szaklap által alapított szakmai díjak ünnepélyes átadása

16.40 A THT Expo kiállítói által felajánlott ajándékok sorsolása

17.00 Társasházak jogi problémái 2024-ben: problémák és megoldások a bírósági gyakorlat tükrében
Előadó: Dr. Kiss Balázs Károly ügyvéd, a THT jogi szakértője - Dr. Kiss Balázs Károly Ügyvédi Iroda

17.30 A konferencia zárása

A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!

A részvétel DÍJMENTES, DE ELŐZETES JELENTKEZÉSHEZ és QR KÓDOS BELÉPŐJEGYHEZ kötött! Kérjük, jelentkezése elküldése előtt figyelmesen olvassa el a részvételi feltételeket, és ellenőrizze személyes adatait!

A részvétel feltételei

Belépés kizárólag névre szóló (QR kódot tartalmazó) belépőjeggyel lehetséges. A belépőjegyet a visszaigazoló e-mail mellékleteként (pdf) találja majd meg. A belépőjegyet nyomtatott vagy digitális formában hozza magával a konferenciára (belépéskor a fogadópultnál le kell adni). Belépés a konferenciára 8:30 és 12 óra között lehetséges.

A lemondást írásban jelezni kell! Amennyiben betegség, vagy egyéb ok miatt mégsem tudnak eljönni kérjük haladéktalanul jelezzék írásban a konferencia@tht.hu e-mail címen legkésőbb 2024. október 16. 17 óráig. További információ a +36 20 424 8888 telefonszámon (munkanapokon 9-17 óra között).

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

A konferencia támogatója a társasházi közös költségek kártyás fizetési partnere, a Mastercard.

mastercard.png

REGISZTRÁCIÓ

További híreink


A budapesti rozsdaövezetek jelenthetik a lakhatási válság egyik kulcsát 2026. augusztus 7.
Budapesten 40-50 ezer új lakás építésére is lehetőség nyílhatna olyan alulhasznosított állami és vasúti területeken, amelyek már ma is jó kötöttpályás közlekedési kapcsolatokkal rendelkeznek. Vitézy Dávid szerint a lakhatási válság kezelésében ezeknek a területeknek kellene nagyobb szerepet kapniuk, nem pedig az infrastruktúra nélküli városszéli fejlesztéseknek.

868 milliárdos energiafejlesztési terv: ezt jelentheti a háztartásoknak 2026. augusztus 7.
Energiatárolás, hálózatfejlesztés, több szélenergia - átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány. Az első ütemre 868 milliárd forintot szánnak, és több olyan intézkedés is szerepel a csomagban, amely közvetlenül érintheti a napelemes háztartásokat és a villamosenergia-fogyasztókat.

Ha a homlokzatról burkolatdarabok hullanak le, az a tulajdonosok felelőssége 2026. augusztus 6.
Életveszélyes, amikor egy épület homlokzatáról burkolatdarab hullik le, különösen olyan helyeken, ahol közvetlenül a homlokzati sík előtt gyalogos közforgalom van. Ez a jelenség egyáltalán nem technológiafüggő, és nem is egy-egy településre vagy épülettípusra jellemző. Egy azonban minden esetben közös: a veszélyeztetés a tulajdonos vagy a tulajdonosi közösség karbantartási kötelezettségének elmulasztására vezethető vissza.

http://www.mitoe.hu
Az aktuális hálózati és vízügyi helyzet stabil 2026. augusztus 6.
A Duna vízszintje lassan emelkedik, a Paksi Atomerőmű teljes leállításra nem volt szükség. A kormány a legutóbbi energiaválság tapasztalataira reagálva átfogó fejlesztési programot fogadott el.

Megalakult az Európai Lakhatási Szövetség a válság kezelésére – a csatlakozás folyamatosan nyitva áll 2026. augusztus 5.
Az Európai Bizottság új együttműködési platformot hozott létre Európai Lakhatási Szövetség (European Housing Alliance) néven, amelynek célja, hogy összehangolja a tagállamok, az önkormányzatok és a lakhatási ágazat szereplőinek munkáját a kontinens egyre súlyosbodó lakhatási problémáinak kezelésében.

Több mint 2500 lakó otthona újul meg – díjazták az OTP Bank 2026-os Társasházi Pályázatának nyerteseit 2026. augusztus 5.
OTPTarsashaziPalyazat2026-1.jpgViharban megrongálódott tető cseréje, életveszélyessé vált lépcsőházi üvegpanelek pótlása, LED-es világításkorszerűsítés, illetve hő- és füstelvezető rendszer modernizálása - ez csak néhány példa az OTP Bank Társasházi Pályázatának 2026-os nyertesei közül. A „Fenntarthatóbb jövő" és a „Biztonságos otthonok" kategóriában idén 20 lakóközösség osztozott az 50 millió forintos - vissza nem térítendő - támogatáson. A győztes fejlesztések közel 1200 lakásban, több mint 2500 lakó otthonában hoznak érezhető változást, a fővárosi panelházaktól a kisvárosi téglaépületekig.

https://www.tht.hu/thtelofizetes/
Megéri fiatal jogászként a társasházakat választani? 2026. augusztus 4.
A Magyarországi Ingatlantulajdonosok és Társasházak Egyesülete (MITOE) által szervezett eINGATLAN 2026: Jöjjenek a fiatalok! webinar záró beszélgetése az ingatlanvilág legszigorúbb, mégis legizgalmasabb területére, a jog útvesztőibe kalauzolta a nézőket. Egy hibásan összehívott közgyűlés vagy egy vitatott határozat könnyen bírósági eljáráshoz vezethet. A beszélgetés során a szakértők beavatták a nézőket a társasházi krízishelyzetekbe, és kiderült, miről ismerszik meg a profi ügyvéd.

Jelenleg is termel az utolsó paksi blokk 2026. augusztus 4.
Pakson az utolsó turbina leállására még sor kerülhet, de az erőmű műszaki kialakítása egyelőre lehetővé teszi a további működést. A kieső termelést részben a Dunamenti Erőmű helyreállítása, részben az import és az önkéntes fogyasztáscsökkentési vállalások ellensúlyozhatják.

Beruházás nélkül megvalósítható energiatakarékossági tippek a lakásban 2026. augusztus 4.
Az országos energiaellátás biztonságának fenntartásában a társasházi lakók egyéni döntései összeadódva óriási erőt képviselnek. Sokszor nincs szükség drága gépcserékre vagy beruházásokra ahhoz, hogy érdemben lefaragjunk a fogyasztásból. Apró, azonnal bevezethető szokásváltásokkal már a mai naptól kezdve jelentős mennyiségű áramot takaríthatunk meg a négy fal között és a lépcsőházban egyaránt.

Százmillió forintos zuglói felújítási keret társasházaknak 2026. augusztus 4.
Kamatmentes felújítási és önerő-támogatás, valamint vissza nem térítendő kamattámogatás is elérhető a zuglói társasházak és lakásszövetkezetek számára. A pályázatokat a legalább 2 albetétes házak 2026. augusztus 1. és szeptember 30. között nyújthatják be.

Mit tehet a közös képviselő az energiaválság enyhítésére? – Praktikus, azonnali lépések a társasházban 2026. augusztus 3.
A villamosenergia-hálózat rendkívüli terhelése és a kieső termelési kapacitások miatt a társasházak működtetőire is nagy felelősség hárul. Jó hír, hogy a közös területek energiafogyasztásának mérséklése nem igényel drága korszerűsítéseket vagy hosszadalmas beruházásokat: számtalan olyan azonnali intézkedés létezik, amellyel a közös képviselő már a mai napon érdemben csökkentheti az épület áramfelvételét.

III. fokú vízkorlátozást vezettek be a DMRV területének 14 településén 2026. július 31.
A tartós hőség és a történelmi mélypontra süllyedt Duna-vízállás egyszerre terheli a térség ivóvízellátását. A DMRV Zrt. szerint a parti szűrésű kutak víztermelő kapacitása mintegy 30 százalékkal csökkent, miközben a vízfogyasztás másfélszeresére emelkedett, ezért a Pilisi-medence 14 településén III. fokú vízkorlátozást vezettek be. A kormány eközben arra figyelmeztet, hogy a tartós vízhiányos időszakok a klímaváltozás következtében egyre gyakoribbá válhatnak.

Fontos tudnivalókat közölt a lakáskiadásról a NAV 2026. július 31.
A felsőoktatási ponthatárok kihirdetésével minden évben jelentősen nő a kereslet az albérletek iránt. A lakásukat kiadók és a bérlők számára egyaránt fontos, hogy tisztában legyenek a bérbeadás legfontosabb szabályaival.

Elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása 2026. július 30.
forrás: Paksi AtomerőműA Duna rendkívüli és tartós vízszintcsökkenése miatt a következő 24-72 órában le kell állítani a Paksi Atomerőmű mind a négy blokkját. A döntés következtében átmenetileg megszűnik a hazai villamosenergia-termelés mintegy felét adó, közel 2000 MW-os kapacitás. Az erőmű szakemberei és a vízügyi hatóságok felkészültek a helyzet kezelésére: az álló blokkok biztonsági hűtése folyamatosan biztosított, a lakosságot pedig felelős és takarékos áramhasználatra kérik.

Szigorúan tilos belépni a Duna felszínre került mederszakaszaiba a vízbázisvédelmi területeken 2026. július 30.
Fotó: Európai Unió, Copernicus Sentinel-2A rekordalacsony dunai vízállás idején sokan csábítónak találják, hogy besétáljanak a folyó szárazzá vált medrébe, ám a Fővárosi Vízművek határozottan figyelmeztet: a vízbázisvédelmi területekre belépni és ott tartózkodni szigorúan tilos. Ahhoz, hogy megértsük e tilalom jelentőségét, érdemes tisztázni, mit jelent pontosan a vízbázis fogalma, és miért jelenthet kockázatot a lakossági ivóvízellátásra az emberi jelenlét a Duna medrének ezen részein.

Ősztől 5 százalékra csökken a tűzifa áfája 2026. július 30.
A kormány 2026 őszétől 27 százalékról 5 százalékra csökkenti a tűzifa általános forgalmi adóját. Az intézkedés célja, hogy a részben vagy teljes egészében tűzifával fűtő háztartások is részesüljenek a rezsitámogatási intézkedésekből.

Ezek az új Airbnb-szabályok Józsefvárosban 2026. július 29.
Szigorúbb feltételekkel, negyedszintű és társasházi korlátokkal, valamint a lakóközösségek jogainak megerősítésével lép fel Józsefváros a rövid távú lakáskiadás terjedése ellen. A Képviselő-testület döntése alapján a szabályozás a kormányzati moratórium lejártát követően lép életbe.

Így léphet fel a lakóközösség a gyűjtögetés jelentette tűzveszély ellen 2026. július 29.
A gyűjtögetés során felhalmozott tárgyak egy társasházi lakásban nemcsak a tulajdonosra, hanem az egész közösségre veszélyt jelenthetnek. A zuglói háztűz kapcsán Szilber Szilvia társasházi tanácsadó, a MITOE elnökségi tagja arra hívta fel a figyelmet, hogy a gyűjtögető életmód nem pusztán rendetlenség, hanem komoly tűz- és közegészségügyi kockázat, amelynek kezelésében a társasházaknak és a hatóságoknak is fontos szerepük van.

Kiből lesz sikeres biztosítási szakember? 2026. július 28.
A Magyarországi Ingatlantulajdonosok és Társasházak Egyesülete (MITOE) által szervezett eINGATLAN 2026: Jöjjenek a fiatalok! webinar negyedik kerekasztalának résztvevői arról beszélgettek, hogyan alakult át az elmúlt években a biztosításközvetítői szakma, milyen kihívásokkal néz szembe napjainkban, és miért kínál továbbra is vonzó életpályát azoknak, akik hosszú távon szeretnének ügyfelekkel foglalkozni.

Közös képviselőt keres egy társasház Budapesten 2026. július 27.
Új hirdetés jelent meg a THT díjmentes Közös Képviselőt Keresek szolgáltatása keretében.

(c) Társasházi Háztartás 2026 | Proptech Digital Investment Zrt. | Minden jog fenntartva
Általános Szerződési Feltételek | Adatvédelmi nyilatkozat | Süti beállítások